LESNICKÉ SEDLO - PANORÁMY
15.06.2013 13:36

Lesnícke sedlo - je to lúčnate sedlo medzi Veľkým Lipníkom a Lesnicou na východnom okraji Pienin. Sedlom vedie štátna cesta do Lesnice a do prielomu Lesnického potoka. V sedle je aj malé parkovisko s lavičkami, drevený stánok s občerstvením a hlavne sú tam pekné výhľady na Malé Pieniny na severe a na Spišskú Maguru na juhu. Sedlom vedie aj turistický chodník k Haligovským skalám smerom do Červeného Kláštora. Žltá značka vedie na sever do sedla pod Šľachovky (Wysoki Wierch 899). Je tu turistický hraničný prechod do Poľska na Malé Pieniny a do doliny Szczawnice. Tieto miesta často navštevujem kvôli nádhernej krajine a kvôli úžasnému relaxu. Dnes som pridal galériu panoramatických fotografií z Lesnického sedla a pripravujem ešte galériu Lesnické sedlo v štyroch ročných obdobiach,  kde budem prezentovať tieto krásne miesta v rôznych typoch fotografie. Budem rád ak si tieto fotografie pozriete.
0 komentárov ( zobrazené: 42× )
SÚĽOVSKÉ SKALY
22.05.2013 17:55

Súľovské skaly sú geomorfologický podcelok Súľovských vrchov, charakteristický výrazným členitým reliéfom. Nachádzajú sa približne 10 km smerom na juh od mesta Bytča. Ide o relatívne malú plochu územia s vysokou koncentráciou geomorfologických tvarov ako poskladané skalné veže, strmé, bralá, ihly, okná, homole a pod., s často bizarným tvarom. Jedným z najznámejších útvarov je Gotická brána. V Súľovských skalách sa nachádzajú aj dve jaskyne (jednou z nich je Prírodná pamiatka Šarkania diera) a zrúcanina Súľovského hradu. Súľovské skaly sú zoradené v oblúku, ktorého vrchol je na severe a ramená smerujú na juhozápad a juhovýchod. V roku 1971 bola v oblasti vyhlásená štátna prírodná rezervácia na ploche 543 ha. Dnes je oblasť súčasťou národnej prírodnej rezervácie Súľovské skaly.
V dňoch 19.10.2012 - 21.10.2012 uskutočnil prvý zraz fotografov z klubov POVAŽIE a FOP Poprad. Tento zraz fotografov organizoval klub Považie práve v Súľovských skalách. Tohoto fotozrazu som sa zúčastnil aj ja a mal som tú možnosťaby som si tieto miesta odfotil a mohol sa tak s vami podeliť prostredníctvom týchto fotografií o svoj pohľad na túto krásnu krajinu.
http://lubohurajt.com/gallery.php?gal=47
0 komentárov ( zobrazené: 28× )
BESKYDY 2011
30.05.2011 18:44

V dňoch 5.5.2011 až 8.5.2011 som sa spolu s členmi nášho fotoklubu Fop a s priateľmi z Čiech zúčastnil foto zrazu BESKYDY 2011. Spoločne sme s fotoaparátmi  navštívili rôzne miesta ako napr. Lysú horu a jej okolie, okolie vodnej nádrže Šance, často fotografovaný potok Satinu, mestečko Štramberk a jeho zaujímavosti v okolí a iné. Vznikli mnohé zaujímavé fotky a spoznali sme ďalšie nové miesta.

Fotografie z tejto akcie si môžete pozrieť galérii Beskydy 2011.

0 komentárov ( zobrazené: 57× )
ROHÁČE 2010
07.12.2010 19:47

V dňoch 24.až 26. septembra som sa zúčastnil fotozrazu " Roháče 2010", kde som bol fotiť rôzne miesta v okolí a vodu v Juráňovej doline ktorá sa nachádza v severnej časti Západných Tatier a preteká ňou Juráňov potok. Jej dolná časť sa nazýva Tiesňava a je typická strmými skalnými stenami a geomorfologickým fenoménom označovaným ako obrie hrnce. Ďalším miestom fotenia bola Františkova huta (lokálne len Hámor) ktorá je technickou pamiatkou a je to ruina továrenskej haly železiarne z roku 1836. Nachádza sa v katastrálnom území obce Nižná. Budova je vo vlastníctve obce Podbiel. Zachovaná je klasicistická fasáda, obvodové múry,vysoká pec, prívodný a odpadový kanál, hámor a dúchadlová komora. Posledným miestom môjho fotenia bolo múzeum oravskej dediny, ktoré sa nachádza v prekrásnom prírodnom prostredí priamo pod Západnými Tatrami v oblasti horstva Roháčov.V múzeu sú sústredené zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné tipy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu.
                                 Fotografie som pridal do podgalérie Roháče 2010 a dúfam , že Vás potešia.                                                                                 
0 komentárov ( zobrazené: 74× )
BESKYDY 2010
15.11.2010 18:24

Náš klub FOP sa každoročne stretáva s priateľmi z Českej republiky v prekrásnom prostredí pod Lysou horou. Termín tohtoročného stretnutia  bol jún, konkrétne to bolo od 17.6.2010 do 20.6.2010.

Okrem mňa sa z nášho klubu tohto stretnutia zúčastnili Vlado Hurajt a Tóno Haratyk. Organizáciu celého podujatia urobil Zdeňek Hlucháň - Beskydek. Ubytovanie sme mali v dedinke Bíla. Prvý deň sme mali spoločný výstup na Lysú horu od hotela Bezruč, spojený s fotením krajiny pod uvedenou horou. Počas zostupu sme sa spoznali s ďalším fotografom Jardom Fojtíkom. Po spoločnom obede sme sa presunuli do Frýdku – Místku kde sme sledovali prácu rezbárov priamo na námestí. Po návrate na ubytovňu sme sa stretli s Petrom Pazdírkom, ktorý  nám ukázal svoje postupy pri fotení vody a pri  spracovaní danej témy. Na druhý deň sme pokračovali s praktickou ukážkou fotenia vody v okolí Smrku. Po obede sme prijali pozvanie Jardu Fojtíka  na návštevu v jeho bydlisku, dedinke Lhotka. Túto návštevu sme spojili s fotením okolia a vodných kvetov – leknín.

Moje fotografie z tohto stretnutia si môžete pozrieť v podgalérii BESKYDY 2010. 

0 komentárov ( zobrazené: 61× )
LETECKÉ DNI - PIEŠŤANY
30.08.2010 17:08

Na letisku v Piešťanoch sa uskutočnili štvrté národné letecké dni - najväčšie letecké podujatie na Slovensku s medzinárodnou účasťou. Letisko hostilo takmer stovku lietadiel, ktoré sa predviedli letové a statické ukážky.
Medzi lákadlá tohtoročných leteckých dní pripomínajúce obdobie druhej svetovej vojny patrili nepochybne lietadlá Jak-3U z Nemecka, v Maďarsku registrované lietadlá Lisunov Li-2 a Polikarpov Po-2 či jedinečná predvojnová česká Tatra T-101. Unikátnou súčasťou bloku venovaného 65. výročiu ukončenia 2. svetovej vojny bola ukážka bojov o letisko, v ktorej zohral svoju úlohu zrekonštruovaný pancierový vlak „Štefánik“., Spolu s pancierovým vlakom účinkovali lietadlá košického Retro Sky Teamu typu Z-226, Z-526 a Jak-52 vo farbách nemeckých a sovietskych lietadiel z 2. svetovej vojny, členovia Klubu vojenskej histórie Carpathia a technika Slovenského klubu historických vojenských vozidiel.
Dominantou boli už tradične letové i statické ukážky techniky Vzdušných síl OS SR, ktoré predviedli stíhacie lietadlá MiG-29, cvičný L-39 Albatros, útočný vrtuľník Mi-24, transportný vrtuľník Mi-17, ako aj lietadlá L-410 a An-26. Stíhacími lietadlami JAS-39 Gripen, L-159 Alca a vrtuľníkmi Mi-171 a W3A Sokol sa prezentovalo letectvo Armády Českej republiky. Nechýbala ukážka slovenského špeciálu Tu-154 a vrtuľníka Mi-171 z Letky ministerstva vnútra SR. Fanúšikovia stíhacích-bombardovacích zahraničných lietadiel si prišli na svoje pri ukážke talianskeho lietadla Eurofighter Typhoon alebo holandskej stíhačky F-16 vo vzduchu. V programe letových ukážok sa okrem lietadla JAS-39 Gripen z Českej republiky predstavil aj Gripen z Maďarska. Na statickej ukážke bol okrem množstva iných lietadiel aj francúzsky stroj Mirage 2000D. Americké vzdušné sily zopakovali divákmi oceňovanú statickú ukážku a tohto roku predstavili transportný C-130J Super Hercules. Vo vzduchu sa predstavilo aj talianské transportné lietadlo C-27J Spartan. Adrenalín rozprúdila už tradične letová ukážka maďarského pilota Zoltána Veresa na známom akrobatickom špeciáli Extra-300S. Skupina Flying Bulls Aerobatic Team z Českej republiky, ktorá patrí medzi najlepšie akrobatické skupiny na svete, predviedla svoje majstrovské lietanie na piešťanskej oblohe už po druhý raz. Predstavila sa aj dvojica lietadiel An-2 z českého tímu Heritage of Flying Legends a pre fanúšikov civilného a športového lietania bola zaujímavá pôsobivá ukážka vetroňa MDM1 a zoskoky parašutistov.

Tento zážitok som samozrejme fotograficky zdokumentoval a fotografie som dnes pridal do galérie AVIATION. Dúfam , že Vás potešia.


0 komentárov ( zobrazené: 76× )
KONCERTNÁ FOTOGRAFIA
09.04.2010 16:31

Novou podgalériou na mojej stranke je oddnes aj koncertná fotografia, ktorej som sa začal venovať v decembri minulého roku. Mojimi prvotinami sú fotografie z koncertu kapely HT, fotografie z Donovalyfestu 2010, fotografie z koncertu Davida Kollera a kapely Mukatado v Rock Fabrik a fotografie z turné Horkýže Slíže Tour 54 dole hlavou, kde s nimi koncertovali aj kapely Fuera Fondo a Konflikt. Téma koncertnej fotografie je pre mňa zatiaľ najnáročnejšou zo všetkých tém, ktorým som sa doposiaľ pri fotení venoval,   pretože práca so svetlom, protisvetlom a kompozíciou je veľmi náročná. A hlavný objekt je vo väčšine prípadov vždy v pohybe. Mojim dobrým učiteľom pri koncertnej fotografii je Daniel Lipár a patrí mu za to odo mňa veľká vďaka. Tejto téme by som sa rád  venoval aj naďalej a preto by som bol rád, keby sa mi túto podgalériu darilo aj naďalej rozširovať. Dúfam, že Vás moja nová podgaléria zaujme a poteší.


0 komentárov ( zobrazené: 50× )
PANORÁMY
12.01.2010 18:21

Dnes som do podkategórie PANORÁMY pridal panoramatické fotografie, ktoré som nafotil v roku 2009. Sú tam fotografie z Belianskych Tatier , Javoriny, Vysokých Tatier a okolia, fotografie z okolia Starej Ľubovne,  z Bardejova, z Kráľovej Holi a z prostredia Spišského hradu. Dúfam, že sa Vám budú páčiť.
0 komentárov ( zobrazené: 98× )
KONE
11.11.2009 18:07

Tak ako minulý rok, tak aj tento rok som mal niekoľko možností na fotenie koní. Či už to bolo minuloročné stretnutie s pastiermi dobytka v Slovenskom raji, návšteva Národného žrebčína v Topoľčiankach alebo tohtoročné fotoakcie, napr. fotenie konského trialu (putovanie na koni pána Ladislava Salaja z Ranča u Trapera a pána Tomáša Onderku z Českej republiky), návštevy ranča u Trapera, pretekov všestrannosti-military na Memoriáli bratov Bornemisovcov v Tatranskej Lomnici alebo to bola moja  fotoúčasť na rodeu na Muráni. Z týchto akcií vzniklo viacero fotografií a preto som sa rozhodol  pre samostatnú podgalériu KONE (HORSES), kde by som tieto fotografie koní chcel samostatne prezentovať. V tejto  podgalérii sú fotografie, ktoré som už prezentoval ale sú tam aj fotografie, ktoré som ešte neprezentoval napr. z rodea na Muráni. Dufám, že Vás zaujmú a potešia.
0 komentárov ( zobrazené: 64× )
JAVORINA 2009
09.11.2009 20:36

Fotozraz Javorina 2009 sa uskutočnil v dňoch 10.9. – 13.9.2009 v oblasti Javorovej doliny, Belianskych a Vysokých Tatier. Bol zameraný hlavne na fotenie vody a prírody. Zrazu sa zúčastnili: Ľubomír a Vladimír Hurajtovci, Ľubka Dulová, František Zavatský, Dana Husárová a hostia Zdeňek Hlucháň z Českej republiky a Lucia Zuberová z Bratislavy.Dňa 10.9.2009 sme sa ubytovali v horárni nad dedinkou Javorina pod krásnym vrchom Muráň. Na 11.9.2009 sme naplánovali fotenie vôd riečky Javorinka a Meďodolského potoka. Pri týchto horských tokoch sme strávili s našim fotoaparátmi takmer celý deň. Odtiaľ sme sa presunuli do nášho druhého tábora - ubytovne Burdel.Na druhý deň ráno sme sa presunuli do Zadných Meďodolov, kde sme sa mohli kochať pohľadmi na Havran, Ždiarsku vidlu a Široké sedlo. Po ich nafotení sme pokračovali výstupom na Kopské a Vyšné Kopské sedlo (1933 m n.m). A tu nás pani príroda za našu námahu odmenila úžasnými pohľadmi na masív Belianskych Tatier a na východnú časť Vysokých Tatier. Z Kopského sedla sme pokračovali Dolinou Bielych plies, Prednými Meďodolmi až na chatu Plesnivec. Po oddychu nasledoval zostup do Tatranskej Kotliny a presun späť do horárne pod Muráňom.Fotografie, ktoré som tam nafotil budem postupne vkladať do novej podgalérie s názvom Javorina 2009.


0 komentárov ( zobrazené: 134× )
Strankování: 1 2 3 4